« Ožujak 2024 »

DRŽAVNA MATURA - školska godina 2021./2022.
Koordinator - Martina Kedžo, prof.

NCVVO

KALENDAR ISPITA 2021./2022. - ljetni rok

Prijave ispita državne mature u ljetnome roku školske godine 2021./2022.

U utorak, 1. prosinca 2021. godine u 12.00 sati počinju prijave ispita državne mature u školskoj godini 2021./2022.

Prijave ispita državne mature završavaju 15. veljače 2022. godine u 12.00 sati.

Sve informacije o prijavama studijskih programa dostupne su na mrežnoj stranici www.studij.hr .

Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pratiti naslovnicu mrežne stranice www.ncvvo.hr i www.postani-student.hr na kojima ćemo objaviti priručnike o prijavi ispita državne mature s važnim datumima i rokovima.
Prijave u sustav različite su za pojedine kategorije kandidata te je važno pridržavati se uputa koje su dostupne u nastavku ove obavijesti.
Također, nužno je dobro pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Za dodatne informacije o prijavama ispita državne mature možete kontaktirati Info centar na broj telefona 01/4501 899 ili pitanja poslati e-mailom na adresu e-pošteinfo.centar@ncvvo.hr .

Za pitanja o prijavama studijskih programa upit možete poslati putem poveznicehttps://www.studij.hr/pages/kontakt.php  klikom na Pošaljite upit.

PROPISANI PRIBOR ZA NASTAVNI PREDMET DM

HRVATSKI JEZIK

ESEJ;TEST

• kemijska olovka crne ili plave boje

MATEMATIKA

• pribor za pisanje i brisanje (grafitna olovka, gumica i kemijska olovka plave ili crne boje).

• geometrijski pribor (trokut ili ravnalo i šestar)

• džepno računalo (tzv. znanstveni kalkulator) koji se može rabiti tijekom cijeloga ispita

• knjižica s formulama sastavni je dio ispitnog materijala

STRANI JEZIK

• kemijska olovka crne ili plave boje

• nije dopušteno koristiti rječnik

KEMIJA

• džepno računalo (tzv. znanstveni kalkulator) ,tijekom cijeloga ispita

• knjižica s periodnim sustavom sastavni je dio ispitnoga materijala.

FIZIKA

• džepno računalo (tzv. znanstveni kalkulator) ,tijekom cijeloga ispita

• knjižica s formulama sastavni je dio ispitnog materijala

mojamatura.net

B I T N O:

1. Učenik treba doći na ispitno mjesto najmanje 30 minuta prije početka pisanja ispita kada započinje prozivanje i identifikacija učenika znači najkasnije u 08:30h.

2. Učenik mora odložiti (na određeno mjesto) sve osobne stvari koje nisu dozvoljene za vrijeme pisanja ispita

3.  Pri odlaganju mobilnih uređaja isti se moraju isključiti

4. Učenik na radnom stolu smije imati:

a) osobnu iskaznicu - na desnom rubu stola

b) pribor za pisanje propisan ispitnim katalogom za svaki predmet (kemijska olovka plave ili crne boje, dozvoljeni kalkulator)

c) bočicu s vodom u plastičnoj, prozirnoj ambalaži bez naljepnice

d) ispitne materijale

5. Ako učenik zakasni na ispit manje od 30 minuta, dopušta mu se polaganje ispita.

6. Prvih 30 minuta ispita i posljednjih 15 minuta ispita nikomu nije dopušteno izlaziti iz ispitne prostorije.

7. Ako učenik završi ispit prije isteka vremena predviđenog za njegovo rješavanje, dizanjem ruke će pozvati dežurnog nastavnika koji će spremiti ispitne materijale u sigurnosnu vrećicu za povrat i zalijepiti je. Učenik žurno i u tišini napušta ispitnu prostoriju.

8. Učenik koji je završio cijeli ispit ranije, a poslije vremena dozvoljenog za izlazak iz ispitne prostorije ne smije ometati druge učenike. Na rub stola odlaže ispitne materijale i dizanjem ruku poziva dežurnog nastavnika.

9. Po završetku ispita učenici ostaju sjediti na svojim mjestima dok dežurni nastavnici ne provjere i prikupe sav ispitni materijal.