« Prosinac 2017 »

United World Colleges: stipendije za dvogodišnje školovanje u međunarodnim školama
Autor: Irina Kosanović, 8. 6. 2017.

Učenici prvih i drugih razreda koji žele pohađati dvogodišnji program International Bacalaureate u sklopu međunarodnog sustava United World Colleges, mogu se prijaviti na natječaj do 5. studenoga 2017.

Natječaj podrazumijeva dodjelu nominacija visokorangiranim kandidatima za pohađanje programa UWC-a u jednoj od srednjih škola u tom sustavu, odnosno parcijalne ili pune stipendije koje dodjeljuje organizator pojedinog programa ili UWC sustav. Riječ je o programima koji pridonose akademskom i društvenom razvoju učenika i olakšavaju im ulazak na vrhunska svjetska sveučilišta i institute.

Na natječaj se mogu prijaviti svi učenici srednjih škola u Hrvatskoj s četverogodišnjim trajanjem koji će u šk. god. 2017./2018. završiti drugi ili treći razred.

Ocjene nisu najvažniji kriterij, a visoko se vrednuje motiviranost za suradnju, mirno rješavanje sukoba, poštovanje različitosti i drugih kultura te volonterski rad u zajednici.
Više o United World Colleges sustavu i International Baccalaureate međunarodnoj maturi saznajte na mrežnim stranicama (United World Colleges, UWC Hrvatska, International Baccalaureate Organization).