« Prosinac 2017 »

Predavanje „Svijet stihova“
Autor: Irina Kosanović, 24. 2. 2016.

10.02.2016.

U srijedu, 10. veljače ove godine, učenik Erik Uran 4.g. održao je vrlo zanimljivo predavanje  „Svijet stihova“.

Predavanje „Svijet stihova“

U srijedu, 10. veljače ove godine, učenik Erik Uran održao je vrlo zanimljivo predavanje  „Svijet stihova“. Učenik je želio svojim vršnjacima približiti svijet lirike kojom je već neko vrijeme okupiran. Tematski je bio vezan uz trojicu pjesnika – A.B. Šimića, G. Leopardija i F. Tjutčeva. Nakon kratkog uvodnog pregleda lirike kroz povijest, učenik je interpretirao odabrane pjesme navedenih autora, uključivši publiku u iznošenje emocija i osobnih dojmova. Želio je izaći iz okvira klasične interpretacije, prebrojavanja stihova i traženja stilskih figura te pobuditi u auditoriju osjećaj za lirsku pjesmu, potaknuti istinski doživljaj. Predavanje je bilo vrlo dobro prihvaćeno te je učenik uspio u svojoj namjeri prezentacije lirike kao jednog zasebnog svijeta.

Voditeljica knjižnog kluba:

Bogdana Labotić, prof.