Eko škola

MEĐUNARODNE EKO – ŠKOLE

Međunarodni program

CILJ:

Ugradnja odgoja i obrazovanja za okoliš u sve segmente odgojno-obrazovnog sustava i svakodnevni život.

ZADAĆA:

Odgojiti današnje naraštaje osjetljivim na pitanja okoliša.

STATUS EKO-ŠKOLE:

Škole koje ispune postavljene kriterije dobiju uglednu Zelenu zastavu sa znakom eko-škole koju do sada u svijetu ima preko 3500 škola, tako se i naša škola njome ponosi.

METODOLOGIJA PROVEDBE:

Program eko-škole zahtjeva dosljedno poštivanje zadanih međunarodnih smjernica i kriterija. Status se stječe kroz četiri osnovna stadija: prijava za sudjelovanje u programu, izrada i provedba programa, prijava za status eko-škole i obnavljanje statusa.

DO SADA UČINJENO:

Prijavili smo se za sudjelovanje, izradili program kojeg provodimo već drugu godinu. Pred nama je stadij prijave za status.

TEMA:

Opredjelili smo se za temu voda. Program obuhvaća slijedeće sadržaje: štednja vode u školi, kakvoća pitke vode (kemijska i bakteriološka analiza),kakvoća otpadnih voda (kemijska i bakteriološka analiza).

SUDIONICI PROGRAMA:

Učenici (eko-grupa), djelatnici škole, predstavnici roditelja, lokalna uprava i radne organizacije (Istarski vodovod, Park)

STATUS EKO ŠKOLE

Škole koje ispune postavljene kriterije dobiju uglednu Zelenu zastavu sa znakom eko-škole koju do sada u svijetu ima preko 3500 škola.

Od 15.04. 2005. među njima se nalazi i naša škola.