O strojarstvu kao budućem studiju i zanimanju
Autor: Irina Kosanović, 4. 3. 2020.

Dana 28. veljače 2020. ugostili smo dva draga gosta: gospodina Roberta Šverka i bivšega učenika Tibora Totmana koji su učenike trećih razreda, gimnazijalce i „tesovce“, upoznali sa strojarstvom, odnosno kompetencijama i mogućnostima koje nude zanimanja iz toga područja.

organizatorica susreta Dubravka Ujčić Lukšić, prof.

Gospodin Šverko, zaposlen u P.P.C. Buzet, vrlo je zorno predstavio konkretne zadatke kojima se bave diplomirani inženjeri strojarstva u proizvodnom procesu naglašavajući nužnost timskog djelovanja.

Naš bivši izvrsni učenik, a sada student strojarstva u Zagrebu Tibor Totman približio je našim učenicima studij strojarstva, mogućnosti napredovanja i zapošljavanja te iznio svoje pozitivne dojmove o studiranju u Zagrebu.

Gostima se u izlaganju pridružio i prof. Mirijan Ritoša koji je strojarstvo i njegovu perspektivnost približio učenicima iz uloge oca čiji je sin, također naš bivši učenik Matija Ritoša, već tijekom studiranja na tržištu rada prepoznat po profesionalnim kompetencijama.

Učenici su pozorno slušali izlaganja, a neki su se zadržali i nakon predavanja tražeći odgovore na svoja pitanja.

Zahvaljujem Robertu, Tiboru i Mirijanu na njihovom doprinosu, podijeljenom iskustvu i dobroj volji.

organizatorica susreta Dubravka Ujčić Lukšić, prof.