« Listopad 2017 »

Autor: Irina Kosanović, 14. 6. 2017.

Filip Brnobić bivši učenik naše škole, sada student 4. godine Medicinskog fakulteta u Rijeci.

I za kraj nastavne godine i početak dugog toplog ljeta, prigodno predavanje iz zdravstvenog odgoja za sve učenike održao je bivši učenik naše škole Filip Brnobić, sada student 4. godine Medicinskog fakulteta u Rijeci.

Kampanju o spolno prenosivim bolestima provodi Udruga studenata medicine CroMSIC. Ova javno zdravstvena-edukativna kampanja se već nekoliko godina provodi u srednjim školama na području Rijeke, a od ove godine i u Buzetu. Budući da je prevencija najučinkovitiji način obrane protiv spolno prenosivih bolesti, djelovanje Udruge temelji se na podizanju osnovnog medicinskog znanja u općoj populaciji, s naglaskom na mlade.

Učenici su čuli sve o navedenim bolestima i njihovom prijenosu, a Udruga radi i na promjeni loših stavova mladih ljudi o zdravom i sigurnom seksualnom ponašanju. Osim prevencije infekcija i njihovih posljedica, svrha educiranja mladih je i suzbijanje stigmatizacije koja nerijetko prati oboljele od ovih bolesti.