31.3.2017.

Učenici 1. a razreda posjetili su P.P.C. Buzet (CIMOS), gdje su se upoznali s postupkom proizvodnje aluminijskih dijelova i to od ulaza sirovine do izlaza gotovih poluproizvoda.

Tako su učenici uz stručnu pratnju voditelja proizvodnje g. Nikole Poropata obišli automatizirane procese i strojeve koje poslužuju i na kojima rade roboti. Detaljno su upoznati s postupcima taljenja aluminija, visokotlačnog lijevanja, kontrolom odljevaka u mjernom i RTG laboratoriju i mehaničkom obradom odvajanjem čestica. Učenici su bili oduševljeni viđenim, a najviše ih je zaintrigirala informacija kako se neki dijelovi izrađeni u CIMOS-u montiraju u razne tipove automobila poput Lamborghinija, Bentlyja, Jaguara, BMW-a, Audija i ostalih.