« Travanj 2017 »

The Crocus Project

Školske 2015./2016. godine Srednja škola Buzet uključila se u međunarodni projekt ''The Crocus Project'' koji za cilj ima osvijestiti mlade o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti te razviti osjećaj poštovanja i tolerancije. 27.listopada 2016. godine učenice/i drugog razreda gimnazije su zajedno s profesoricom biologije Janom Letilović i profesorom povijesti Hrvojem Badurinom zasadili lukovice žutog šafrana u znak sjećanja na djecu koja su umrla tijekom holokausta (žuta boja odabrana je zbog boje koju su Židovi morali nositi u vrijeme nacizma).