« Prosinac 2017 »

Državno natjecanje u informatici - Infokup 2015
Autor: Irina Kosanović, 23. 3. 2015.

4. mjesto - Denis Zornada (4.g)

Proteklog je tjedna od 16. do 19.03. u Primoštenu održano još jedno državno natjecanje u informatici – računalstvu pod nazivom Infokup 2015. Ukupno 5.876 učenika osnovnih i srednjih škola krenulo je na školskim i županijskim razinama u borbu za poziv na državno natjecanje

Ukupno 5.876 učenika osnovnih i srednjih škola krenulo je na školskim i županijskim razinama u borbu za poziv na državno natjecanje.

Nakon pokazanog znanja, samo 159 najboljih učenika dobilo je poziv za sudjelovanje na državnom natjecanju u Primoštenu.

Čast da zastupa našu školu imao je učenik Denis Zornada (4.g) s mentoricom prof. Irinom Kosanović, koji je u kategoriji Osnove Informatike osvojio izvrsno 4. mjesto.

Prvog dana, održano je probno natjecanje u kategoriji Algoritmi za srednje škole. Sudionici su se upoznali s računalima na kojima rade te provjerili jesu li instalirani svi alati koji su im potrebni za rad.

Drugog dana, uslijedilo je natjecanje iz Osnova informatike za srednje i osnovne škole te Razvoj softvera za osnovne škole. Kasnije istog dana održala se je prezentacija rješenja iz Osnova informatike za Srednje škole.

Trećeg dana,  održavala su se natjecanja učenika osnovnih škola u programskim jezicima BASIC/PASCAL/C/C++/PYTHON, dok su se u isto vrijeme održavale prezentacije rješenja iz Osnova informatike za Osnovne škole. Kasnije istog dana su učenici srednjih škola prezentirali pred šesteročlanim povjerenstvom radove u kategoriji Razvoj softvera, a u isto vrijeme održao se drugi dan natjecanja u Algoritmima za srednje škole.

Četvrtog odnosno zadnjeg dana održan je okrugli stol sa svim sudionicima natjecanja gdje se moglo raspravljati o svemu što je natjecatelje i mentore mučilo tijekom održavanja svih razina natjecanja ove školske godine. Objavljeni su konačni rezultati u svim kategorijama natjecanja te su dodijeljene medalje, nagrade i priznanja najboljim učenicima.

Irina Kosanović, prof.