« Prosinac 2017 »

Pravo na mir
Autor: Irina Kosanović, 24. 3. 2015.

27.1.2015.

Luka Petohleb, Erik Uran i Karlo Nežić - 3.g

Srednja škola Buzet uključila se u projekt DO THE RIGHTS(S) THING – PRAVO NA MIR – ZA ODRŽIVI PLANET.

U sklopu satova etike i sociologije pod mentorstvom prof. Jasminke Miletić, održane su radionice kojima se pokušalo osvijestiti učenike o važnosti očuvanja okoliša i brizi za naše prirodne resurse.

PRAVO NA MIR – ZA ODRŽIVI PLANET

Učenici trećeg razreda gimnazije Luka Petohleb, Erik Uran i Karlo Nežić osmislili su sadržaj filma Jesmo li ekološki osviješteni?  Učenik drugog razreda strukovnog usmjerenja tehničara s primijenjenim računalstvom Tin Majcan, snimio je i tehnički obradio film.

27. siječnja 2015. u Domu sportova «Mate Parlov» u Puli, održan je skup Ljudskih prava s temom Pravo na mir – za održivi planet. Na tom su skupu sudjelovali učenici svih srednjih škola i gimnazija Istarske županije. Iz naše škole bili su predstavnici svih razreda.

U predprogramu su prikazani uradci učenika. Bili smo izuzetno ponosni na naš film.

Glavni dio skupa bio je rezerviran za predavanja Korada Korlevića: Globalno pitanje ljudskih prava Svjetlosno zagađenje, Davida Skoke Što jedemo i kako se zdravo i kvalitetno hraniti?.

Izlagali su još Bruno Kostelić Otpad – što s njim?, Irena Vukmanov  Šimokov Kupujmo pametno kako ne bismo bacali hranu jer..., Nenad Kuftić  Što znači ekološka proizvodnja? i Andrea Gross Bošković Kako izbjeći prekomjernu proizvodnju hrane?.

Skup je zaključen zajedničkom pjesmom Give peace a chance.

Jasminka Miletić, prof.