« Studeni 2018 »

Srednja škola Buzet uključila se ove godine u obilježavanje World Maths Day (Svjetski dan matematike)
Autor: Irina Kosanović, 2. 3. 2018.

Ove godine, na inicijativu prof. Kosanović, učenici Srednje škole Buzet uključit će se u  međunarodno internetsko natjecanje u rješavanju matematičkih zadataka i tako obilježiti Svjetski dan matematike.

Svjetski dan matematike jedan je od najvećih globalnih obrazovnih događaja (više od četiri milijuna  sudionika) kojemu je cilj populariziranje aritmetičkih zadataka na zabavan i smislen način.
Iz naše škole prijavilo se trinaest učenika: 1.g - Petra Flego, Jan Grbac, Dominik Krušvar, Jana Marinac; 2.g – Karlo Belušić, Jazz Richard Greblo, Aleks Mrvoš, Matteo Musizza, Ernest Nežić; 3.g – Erika Sirotić, Martina Sirotić; 4.g – Dominik Vivoda, Deni Zubin.

Ono što se od njih traži je znanje četiri osnovne računske operacije i rješavanje jednostavnih jednadžbi, te brzo upisivanje rezultata na računalu. Natjecanje traje 48 sati, a tko će biti najbolji, vidjet ćemo u srijedu, 7. ožujka . Učenici će se moći natjecati u informatičkom kabinetu, kad god bude slobodan, a u slobodno vrijeme kod kuće.

U svakoj igri/kategoriji učenik ima jednu minutu za odgovor na više pitanja. Razina težine zadataka prilagođena je uzrastu učenika. Najboljih deset učenika iz svake od kategorija dobiva zlatnu medalju, a najboljih 50 učenika priznanje putem pošte.

Natječući se za Svjetski dan matematike, svi učenici daju podršku UNICEF-ovim projektima. Svi bodovi pretvorit će se u gotovinu te donirati za financiranje škola koje podržavaju UNICEF u Zimbabveu. Svakih 250.000 UNICEF bodova zarađenih na Svjetskom danu matematike = donacija od 1$.

Sretno svim natjecateljima!

Irina Kosanović, prof. mentor

Evo kako je bilo na sam dan natjecanja: