« Prosinac 2017 »

Projektni dan - dan otvorenih vrata
Autor: Irina Kosanović, 17. 4. 2017.

12.4.2017.

U srijedu, 12. travnja, održan je projektni dan, odnosno Dan otvorenih vrata s ciljem da se učenicima osmih razreda iz škola u okruženju (OŠ „Vazmoslav Gržalja“ i područnih škola Roč i Vrh te područnih škola pazinske OŠ „Vladimir Nazor“: Lupoglav, Karojba, Motovun i Trviž) predstave obrazovni programi i način rada u Srednjoj školi Buzet.

Učenici i predmetni nastavnici pripremili su polusatne programe u osam radionica:
Erasmus+ (predstavljanje programa Erasmus+, 3D modeliranje i printanje, programiranje i rad na mikroupravljačima), strukovnim radionicama elektrotehnike i strojarstva, jezično-povijesnoj radionici „Putovanje u Međuzemlje“ (predstavljanje stvaralaštva poznatog književnika J. R. R. Tolkiena), biologiji u izložbama i kemiji u pokusima, matematičkoj radionici Carstvo brojeva 1., mozaiku tema - radionicama u kojima su posjetitelji upoznali vještine suđenja, ljudska prava, zavičajne teme te saznali kako se izrađuju GPS mape.
Zanimljive i zabavne bile su i radionice održane na školskom igralištu: Carstvo brojeva 2 nudilo je društvenu igru „Čovječe ne ljuti se“ u nešto drugačijem obliku, a mogla se odigrati i ulična košarka (Street basketball).
U poslijepodnevnim satima rad u radionicama predstavljen je roditeljima i zainteresiranim građanima.