Projektni dan u SŠ Buzet
Autor: Irina Kosanović, 26. 6. 2016.

U sklopu profesionalne orijentacije za učenike osmih razreda, s ciljem prezentacije obrazovnih programa i organizacije rada u Srednjoj školi Buzet 19. svibnja 2016. realiziran je projektni dan, ujedno i Dan otvorenih vrata. Sudjelovanjem u radu sedam interaktivnih radionica učenici buzetske Osnovne škole „Vazmoslav Gržalja“ i područnih škola „Roč“ i „Vrh“ te područnih škola iz Motovuna i Karojbe na edukativan i zabavan način sagledali su i druge aspekte dobro im poznatih nastavnih predmeta te upoznali neke nove.

PROJEKTNI DAN U SREDNJOJ ŠKOLI BUZET

Otkrili su što se krije iza zanimljivog naziva „Fizika u mraku“.

Koje se vještine mogu naučiti u Elektroradionici.

Što je to program „Erasmus +“ i što sve možemo izraditi pomoću 3D printera.

U radionici matematike uvjerili su se kako matematika može biti i zabavna.

Okušali su se i u pokusima otkrivajući Zagonetni svijet kemije i biologije.

Na Shakespeareovoj pozornici upoznali elizabetansku Englesku i stvaralaštvo Williama Shakespearea.

U uvodnom dijelu programa  scenskom izvedbom dramatiziranog intervjua predstavljen im je novi projekt na kojem radi nekolicina srednjoškolaca: Buzećani - (ne)znani velikani: Girolamo conte Agapito.

Osim prostora u školskoj zgradi na atraktivan je način iskorišteno i betonsko igralište. Tamo su zainteresirani učenici mogli odigrati šah upotrebljavajući žive figure, naravno – srednjoškolce.

Na igralištu ispred škole bila je prezentacija vatrogasnih vozila stare i nove generacije. Poseban interes je iskazan za oldtimer vozila:

• osobna vozila Citroen ID 19 iz 1971. i Renault VOITURETTE iz 1898.
  • motorkotače MOTO GUZZI Airone iz 1954. i BIANCHI 500 M iz 1938.

Vrata Škole ponovno su se otvorila u 15 sati te je navedeni program prezentiran roditeljima osmaša i srednjoškolaca te svim zainteresiranim građanima.